Полтавщина містична.

Містика (від грец. «прихований», «таємний») — віра в існування надприродних сил, з якими таємничим чином пов'язана і здатна спілкуватися людина; також — сакральна релігійна практика, яка має на меті переживання безпосереднього єднання з Богом (або богами, духами, іншими нематеріальними сутностями). У переносному слововжитку містика означає сукупність явищ і дій, що особливим чином пов'язують людину з таємною істотою та силами світу. Маршрут може бути складений на 1 або 2 дні.

Диканька. Огляд етнохутора. Відвідування св. Микільської церкви. 800 літніх дубів. Історія садиби та роду Кочубеїв. Місця проживання козаків – характерників. Таємні ходи Диканьки. Містик Гоголь. Історія його народження та здібностей. Відвідування Свято-Троїцької церкви, яку Гоголь описував у повісті «Вечори на Хуторі біля Диканьки». Екскурсія музеєм-заповідником ім. Н.В. Гоголів. Село Великі Будища. Музей українського весілля. Ритуали, посвяти на весіллі.

По дорозі є безліч красивих місць, де в невимушеній обстановці ми зможемо перекусити.

Керівництво маршруту залишає за собою можливість змінити послідовність відвідування об'єктів.

Вартість поїздки-230 грн / чол.

Додатково оплачується вхід до музеїв:

Музей-заповідник ім. Н.В. Гоголя вхід 40 грн/особа, театралізована екскурсія 600 грн/група (до 15 осіб)

Музей ВЕСІЛЛЯ у с. В. Будища вхід 10 грн/особа, театралізована екскурсія 400 грн/група (до 20 осіб)

За бажання екскурсію можна продовжити у гончарній майстерні. Особистий досвід учасників виготовлення глиняного виробу на гончарному колі. (Оплачується додатково)